Pro REGISTRACI klikněte na tlačítko registrovat v pravém horním rohu nebo v košíku v sekci "Informace o vás" zaškrtněte dole pole CHCI SE REGISTROVAT.

Průběh Rapé ceremonie

 1. Vyčištění prostoru, harmonizace, aktivování energií pro ceremonii
 2. Čištění aury člověka pomocí chřestidla, šamanských vonných esencí apod.
 3. Stanovování záměru
 4. Aplikace očních kapek Sananga
 5. aplikace Rapé (opakovaně dle potřeby)
 6. uzavření aury člověka
 7. sdílení prožitků

 

Detailní popis průběhu ceremonie naleznete níže.

Jan Luňáček (Pomoc k lidem povídá o průběhu Rapé ceremonie)

 

 1. Vyčištění prostoru, harmonizace, aktivování energií pro ceremonii
  • Provádí šaman před příchodem účastníků a zahájením
 2. Čištění aury člověka pomocí chřestidla, šamanských vonných esencí apod.
  • Provádí šaman po zahájení
 3. Stanovování záměru
  • Každá ceremonie je silnější, když si člověk stanoví záměr, kterého chce dosáhnout. 
  • Šaman vám pomáhá stanovit záměr tak, aby s vámi souzněl, aby to nebylo jen něco naoko, ale zároveň, aby to nebylo příliš těžké, aby jste to byli schopni při ceremonii zvládnout překonat, mluví s vámi a napojuje se na vás.
 4. Aplikace očních kapek Sananga
  • Oční kapky Sananga jsou bylinným extraktem šamanů, které uvolňují energetické blokády v očích, působí na úrovni vědomí, otevírají 3. oko a probouzí naši bytost k širšímu vnímání. Skvěle připravuje naše vědomí pro přijetí směsi Rapé. Někdy je síla kapek pro člověka i větším spirituálním zážitkem než aplikace Rapé. Sananga skvěle působí při pravidelném používání také v hmotné oblasti, které potvrzují praktické zkušenosti jako zahojení jizev po zranění, zlepšení zraku, snížení dioptrií.
  • Aplikace kapek se projevuje řezáním a pálením očí po dobu asi 10 vteřin.
 5. Aplikace Rapé (opakovaně dle potřeby)
  • Rapé je posvátná směs šamanů, která je tvořena v základu ze směsi popela, tabáku a bylin. Náš šaman používá indiánskou směs Rapé z Peru, která má charakteristiku šňupacího tabáku. Tuto směs aplikuje šaman fouknutím přes foukačku do obou nosních dírek. To přináší zpravidla intenzivní energetický zážitek, protože dochází k prudkému otevření energetického pole a vědomí.
  • Rapé se aplikuje jednou nebo vícekrát - záleží na posouzení šamana a vás samotných
  • Po aplikaci Rapé dochází k čištění, člověk dostane svůj vlastní kyblík - má totiž tendenci si odplivávat, popřípadě zvracet. Vše je v pořádku.
  • Šaman pokračuje ceremonii s použitím bubnu a chřestidla.
 6. Uzavření aury člověka
 7. Sdílení prožitků + pití čaje Wayusa
  • Síla posvátného čaje Wayusa se ukáže tomu, kdo se otevře její posvátnosti. Obecně však harmonizuje, zjemňuje a uhlazuje. Zakončuje tedy celý proces. Reakce na ni mohou být i takové, že dochází k barevnému vědomému snění, které nám pomáhá fantasticky porozumět věcem v sobě a průběhu celé ceremonie - spirituálnímu světu. Tento posvátný čaj nám umožňuje skrze sny porozumění spirituální sféře. Je vhodné vypít vetší množství pro jednorázový efekt nebo u pravidelných účastníků se tento proces vědomého snění dostavuje a dlouhodobě nastartuj

 

Na ceremonii je vhodné si předpřipravit záměr, co chcete řešit. Přinést si teplé ponožky, popřípadě přezůvky a deku, někdy totiž bývá při pročišťování zima.

Více informací o Rapé si můžete přečíst ZDE.

Článek o mých zkušenostech se šamanskými ceremoniemi si můžete přečíst ZDE.

Informace jsou převzaty z webu www.pomocklidem.cz a www.samanismus.cz 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.